PLAYSHOES

Kalosze dla dzieci Playshoes – kids-step.pl

Każda pogoda jest odpowiednia do tego, żeby wybrać się na spacer. Trzeba tylko pamiętać o tym, żeby ubrać się stosownie do panującej aury. Kiedy za oknem pada mżawka, na pewno warto wyposażyć dziecko w parasolkę i płaszczyk przeciwdeszczowy. Ale na tym nie koniec. Żeby maluch się nie przeziębił i wrócił do domu z suchymi stopami, musimy założyć mu nieprzemakalne buty, takie jak dziecięce kalosze Playshoes. W nich nawet ogromna kałuża nie jest zagrożeniem dla suchej stopy!

Dziecięce kalosze Playshoes z przyczepną podeszwą

Im częściej będzie się mówiło dziecku, żeby uważało na kałuże, tym chętniej będzie ono w nie wskakiwało. Doskonale wie o tym każdy rodzic. Dlatego zamiast kazać maluchowi omijać źródło wielkiej frajdy szerokim łukiem, lepiej jest zaopatrzyć swoją pociechę w solidne dziecięce kalosze Playshoes. Ich dużym atutem, który zasługuje na wyróżnienie, jest to, że posiadają bieżnik, zapewniający maluchom bezpieczeństwo. Podeszwa z bieżnikiem jest bardziej stabilna i lepiej trzyma się podłoża, co zmniejsza ryzyko poślizgnięcia się na śliskiej powierzchni, jaką stanowi woda. Wybierając kalosze, warto sięgać po te, które taki bieżnik posiadają, bo w końcu bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze.

Kalosze dla dzieci Playshoes ze ściągaczami

Podczas ulewnych deszczy, jak również w trakcie zabawy w kałuży i skakania po niej, może się zdarzyć, że woda przedostanie się do wnętrza buta. Jednakże taka sytuacja może zdarzyć się głównie wtedy, gdy maluch ma na nóżkach kalosze bez ściągaczy wokół łydki. Z racji tego, że taki but odstaje od nogi, to do jego wnętrza może wlewać się woda. Aby tego uniknąć, wystarczy, że będziemy decydowali się na kalosze ze ściągaczami, które można idealnie dopasować do obwodu łydki dziecka. Kalosze dla dzieci Playshoes w większości modeli posiadają wspomniany ściągacz, który ma za zadanie chronić stopę dziecka przed wodą i zapewnić mu komfortowe chodzenie podczas deszczu... Kupując kalosze, jak i każde inne obuwie dziecięce, musimy zwrócić szczególną uwagę na ich rozmiar. Najlepszym sposobem na dobranie tego idealnego jest zmierzenie stopy dziecka oraz wkładki buta. Pamiętajmy, że kalosze nie mogą pasować na tzw. styk. Dziecko powinno mieć możliwość swobodnego poruszania palcami, przez co przyjmuje się, że w kaloszu powinien być około centymetrowy luz.

Chłopięce i dziewczęce kalosze Playshoes

Idealne kalosze to takie, które łączą w sobie najlepszą jakość z wysoką estetyką. Już kilkuletnie dzieci zwracają uwagę na wygląd tego, co noszą, dlatego wybierając kalosze, powinniśmy mieć na względzie upodobania dziecka. Małemu odkrywcy, który wszystko chce dotknąć i zobaczyć, na pewno spodobają się czarne kalosze z motywem strażackim czy niebieskie z krokodylem. Za to mała księżniczka zauroczy się np. różowymi butkami w sowy. Chłopięce, jak i dziewczęce kalosze Playshoes to nie tylko piękny wygląd, ale też wysoka jakość materiałów, z jakich obuwie zostało wyprodukowane. Kalosze Playshoes, oprócz wspomnianych zalet, mają też dużą stabilność, dzięki czemu są bardzo wygodne, umożliwiają swobodne zginanie stopy i nie ograniczają ruchów.